Eshop používa cookies
Táto webová stránka používa súbory cookies na zabezpečenie svojho správneho fungovania. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas.
×

Zavolajte nám (421) 0949 12 90 92

Bezpečný byt
0
Váš nákup
0
×
 x 

0

baner ajax

Detektor CO FireAngel CO-9D s LCD

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého a digitálny teplomer v jednom s multifunkčným LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň koncentrácie oxidu uhoľnatého (CO) v monitorovanom priestore...
52,33 €
49,71 €
Celkom za položky bez DPH: 49,71 €
Popis


data

Detektor CO FireAngel CO-9D 

Popis tovaru

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého a digitálny teplomer v jednom s multifunkčným LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň koncentrácie oxidu uhoľnatého (CO) v monitorovanom priestore spolu s teplotou. Zobrazené hodnoty CO sú uvedené v častiach na milión (PPM). Senzor je prekalibrovaný tak, aby displej detektora zobrazoval namerané hodnoty od 10 PPM do 999 PPM.

Spoločnosť FireAngel neustále zlepšuje a rozširuje sortiment svojich výrobkov a jedna z jeho posledných noviniek je digitálny detektor CO-9D oxidu uhoľnatého z novej generácie domácich produktov pre bezpečný život, ktorý kombinuje najnovšie technológie a inovatívny design. Detektor je estetický, efektívny a určite prispeje k zvýšeniu bezpečnosti aj Vašej domácnosti.

Pokročilý elektrochemický senzor je na rozdiel od bežných detektorov navrhnutý tak, aby presne meral nízke úrovne oxidu uhoľnatého (CO) a poskytoval včasné varovanie na LCD displeji pomocou digitálneho stĺpcového grafu ešte pred akustickým varovaním nebezpečné úrovne CO.

Detektor oxidu uhoľnatého je vybavený kombinovaným tlačidlom Test / Mode, ktoré je určené na overovanie správneho fungovania zariadenia a zároveň slúži na zobrazenie najvyššej nameranej úrovne CO. Detektor bude zaznamenávať úrovne najvyššej namerané hodnoty CO, ktoré detekoval počas posledných 4 týždňov. Tieto informácie sú užitočné v prípade, že prístroj detekoval nebezpečné hodnoty CO počas doby vašej neprítomnosti.

Stav senzora, napájacej jednotky a vnútorných obvodov je monitorovaný automatickým kontrolným systémom zariadenia účinnosti. V prípade zistenia závady, sa na LCD displeji zobrazí informácia zodpovedajúca zistenej závade a spustí sa bezpečnostný signál.

Detektor CO je napájaný pomocou integrovanej napájacej jednotky, ktorá je konštruovaná tak, aby zariadeniu poskytovala energiu po celú dobu jeho životnosti (7-rokov), pričom sa počíta aj z občasnými poplachy a hláseniami stavu zariadenia. Špeciálna konštrukcia umožňuje prevádzku zariadenia bez nutného pevného ukotvenia a tak sa stáva prenosným s možnosťou jednoduchého a stabilného umiestnenia na vodorovnú plochu (napríklad na nočný stolík, policu a podobne). Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je uhlie, ropa, zemný plyn, LPG, uhlie a drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotle, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy, alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.

Medzi časté príznaky otravy CO sú bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov - tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky.

Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektormi oxidu uhoľnatého.

Výhody zariadenia

 • Typ senzora: Elektrochemický
 • Multifunkčný LCD displej
 • Priebežná detekcia oxidu uhoľnatého.
 • Odolnosť proti falošným poplachom.
 • Hlasný akustický alarm o sile 85 dB
 • Funkcia Test / Mode - overovanie správneho fungovania zariadenia a zobrazenie najvyššej nameranej úrovne CO v pamäti zariadenia
 • Pravidelná automatická sebakontrola funkcií detektora
 • Napájanie pomocou integrovanej napájacej jednotky
 • Inštalácia na stenu, alebo na vodorovný povrch
 • Signalizácia konca životnosti zariadenia
 • Nízke náklady na prevádzku, malé rozmery a hmotnosť
 • Jednoduchá montáž a manipulácia
 • Nadčasový a moderný design
 • 7 rokov záruka

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého má certifikát potvrdzujúci zhodu s požiadavkami slovenskej technickej normy STN-EN 50291: 2001 pre domáce detektory oxidu uhoľnatého. Súlad s touto normou bol potvrdený nezávislým výskumným laboratóriom British Standard Institute (BSI).

Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Elektrochemická technológia
Zdroj: Integrovaná napájacia jednotka
Spôsob montáže: Na stenu (skrutky sú súčasťou balenia) alebo na vodorovný povrch.
Pracovná teplota: -10°C - +40°C; Prevádzková vlhkosť: 30% - 90% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúca.
Skladovacie podmienky: Teplota: -20°C - +60°C; Vlhkosť: 30% - 90% RH
Rozmery zariadenia: 125mm x 74mm x 40mm
Hmotnosť: 0,120 kg
Schválenie: STN-EN50291: 2001
Známky: CE
Záruka: 7 rokov

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

Oxid uhoľnatý - fakty

Oxid uhoľnatý je smrteľný, bezfarebný jedovatý plyn bez zápachu. Vzniká neúplným spaľovaním rôznych palív, vrátane uhlia, dreva, dreveného uhlia, oleja, petroleja, propánu či zemného plynu. Zariadenia poháňané spaľovacími motormi...

Detektor CO alebo detektor CO2?

Pokúsime sa vysvetliť rozdiel medzi použitím detektorov CO a CO2. Rozdiel medzi CO - oxidom uhoľnatým a CO2 - oxidom uhličitým. Informácie o týchto dvoch plynoch sú pre niektorých zákazníkov a užívateľov detektorov plynov často zmätené a mätúce.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

×

ajax alarm bezpecnybyt

Alarm Ajax StarterKit

Set vyhodnocovacej ústredne bezdrôtového GSM / IP alarmu - čierny. Ajax StarterKit tvorí jadro zabezpečovacieho systému Ajax. Ajax StarterKit predstavuje profesionálne riešenie ochrany života a majetku.

329,07 €

DETAIL TOVARU KÚP TERAZ!


TOP