Eshop používa cookies
Táto webová stránka používa súbory cookies na zabezpečenie svojho správneho fungovania. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas.
×

Zavolajte nám (421) 0949 12 90 92

Bezpečný byt
0
Váš nákup
0
×
 x 

0

baner ajax

Detektor CO Kidde 10LLCO, nanowax

Prvý detektor CO s konformnou vrstvou nanowax chrániaci elektroniku zariadení aj vo veľmi vlhkých prostrediach.
Integrovaný lítiový napájací zdrojo prevyšujúce 10 ročný prevádzku zariadení a zárukou 10 rokov ako na zariadenia, tak na napájací zdroj.
44,57 €
42,34 €
Celkom za položky bez DPH: 42,34 €
Popis


data    navod
 

Detektor oxidu uhoľnatého - Model Kidde 10LLCO

Nové hi-tech riešení s kategórie detekcie a úniku oxidu uhoľnatého s prvým elektrochemickým senzorom druhej generácie, de-ionizovaným vodným elektrolytom, ktorý vykonáva testovanie každú sekundu na smrteľné nebezpečenstvo v podobe oxidu uhoľnatého (CO) s LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň koncentrácie v monitorovanom priestore a integrovaným lítiovým napájacím zdrojom presahujúcou 10 ročný prevádzku zariadení a zárukou 10 rokov ako na zariadenia, tak na batériový lítiový napájací zdroj.
Druhá generácia detektora CO s konformnou vrstvou Nanowax chrániaci elektroniku zariadení aj vo veľmi vlhkých prostrediach.
Zariadenie je tak vhodné pre umiestnenie alebo inštalácia napríklad do kúpeľní s karmou, plynovým kotlom, kotolní a podobne.
Zariadenia vykonáva opakované merania každú sekundu. Prekročenie maximálnej úrovne CO je opticky indikované (červenou LED diódou) a akustickým alarmom (hlasno pulzujúcim o sile signálu 85 dB).
Detektor oxidu uhoľnatého je vybavené tlačidlami Test / Reset, ktoré je schopné overovania správneho fungovania zariadenia.

Novou funkciou tohto najnovšieho detektoru CO s produkcie výrobcu Kidde je LED indikátor, ktorý v prípade poruchy alebo nízkej kapacity batériového zdroja žlto bliká a tak pre upresnenie rozširuje existujúce LED indikáciu sprevádzanou varovným akustickým signálom. Súčasťou je aj špeciálny zámok, ktorého cieľom je zabránenie odstránenie zariadenia inštalovaného na stenu deťmi alebo nepovolanými osobami.
Batériové napájanie umožňuje umiestnenie zariadenia v optimálnej pozícii. Vďaka špeciálnej konštrukcii zariadenia nie je vyžadovaná pevná inštalácia na stenu, ale je možné ho voľne umiestniť (postaviť) na rovné povrchy, ako napríklad na nočný stolík, poličku, odstavnú plochu atď.
Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je uhlie, ropa, zemný plyn, LPG, uhlie a drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotly, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.
Medzi časté príznaky otravy CO sú bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov - tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky. Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektory oxidu uhoľnatého.

Výhody zariadenia

 • Elektrochemická technológia Kidde - senzory druhej generácie - s de-ionizovaným vodným elektrolytom, ktorý vykonáva testovanie každú sekundu
 • Vrstva nanowax chrániaci elektroniku zariadení proti vlhkosti
 • Integrovaný lítiový napájací zdroj presahujúcou 10 ročný prevádzku zariadení
 • O 100% dlhšia životnosť v porovnaní so staršími modelmi
 • Dva krát menšej veľkosti, ako tomu bolo u starších modelov
 • Rozšírenie LED signalizácia o žltý LED indikátor
 • Hlasný alarm signalizácia o sile 85dB
 • Funkcia Test / Reset - overovanie správneho fungovania zariadenia
 • Batériové napájanie prostredníctvom integrovaného lítiového zdroje
 • Inštalácia na stenu, alebo na plochý povrch
 • Signalizácia konca životnosti zariadenia
 • Nízke náklady na prevádzku, malé rozmery a hmotnosť
 • Jednoduchá montáž a manipulácia
 • Nadčasový a moderný dizajn
 • 10 rokov záruka na zariadenie aj napájací zdroj

Detektor oxidu uhoľnatého má certifikát potvrdzujúci zhodu s požiadavkami slovenskej technickej normy STN EN 50291: 2010 pre domáce detektory oxidu uhoľnatého. Súlad s touto normou bol potvrdený nezávislým výskumným laboratóriom British Standard Institute (BSI).
* pre koncentrácie v rozsahu 0 - 30 PPM je označenie "0".

Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Elektrochemická technológia Kidde - patent, patrí medzi najpresnejšie technológie na svete.
Zdroj: DC, integrovaný lítiový napájací zdroj
Spôsob montáže: Na stenu (skrutky sú súčasťou balenia) alebo na rovný povrch.

Signalizácia
Prekročenie prípustnej koncentrácie CO: Akustický alarm 85 dB 4 krátke pípnutia sprevádzaná vizuálny LED indikáciou červenej LED diódy.
Oznámenie konca životnosti: Dve pípnutia každých 30 sekúnd, dve bliknutia červenej LED každých 30 sekúnd.
Indikácia nízkeho stavu batérie: Pípnutím každých 60 sekúnd spolu s indikáciou žltej LED diódy opakovane problikující každú sekundu.
Funkcia Test / Reset: Tlačidlo kontroly, údržby zariadení. Po jeho stlačení riadiaca jednotka vykonáva test zariadenia.
Pracovná teplota: 0 ° C - +40 ° C
Prevádzková vlhkosť: 10% - 95% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúca.
Skladovacie podmienky: Teplota: -10 ° C - +60 ° C Vlhkosť: až 90% RH
Rozmery: 118 x 70 x 40 mm
Hmotnosť: 0.155 kg
Schválenie: STN-EN50291: 2010
Známky: CE
Záruka: 10 rokov na zariadení aj DC, integrovaný lítiový napájací zdroj

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

Oxid uhoľnatý - fakty

Oxid uhoľnatý je smrteľný, bezfarebný jedovatý plyn bez zápachu. Vzniká neúplným spaľovaním rôznych palív, vrátane uhlia, dreva, dreveného uhlia, oleja, petroleja, propánu či zemného plynu. Zariadenia poháňané spaľovacími motormi...

Detektor CO alebo detektor CO2?

Pokúsime sa vysvetliť rozdiel medzi použitím detektorov CO a CO2. Rozdiel medzi CO - oxidom uhoľnatým a CO2 - oxidom uhličitým. Informácie o týchto dvoch plynoch sú pre niektorých zákazníkov a užívateľov detektorov plynov často zmätené a mätúce.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

×

ajax alarm bezpecnybyt

Alarm Ajax StarterKit

Set vyhodnocovacej ústredne bezdrôtového GSM / IP alarmu - čierny. Ajax StarterKit tvorí jadro zabezpečovacieho systému Ajax. Ajax StarterKit predstavuje profesionálne riešenie ochrany života a majetku.

329,07 €

DETAIL TOVARU KÚP TERAZ!


TOP