Eshop používa cookies
Táto webová stránka používa súbory cookies na zabezpečenie svojho správneho fungovania. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas.
×

Zavolajte nám (421) 0949 12 90 92

Bezpečný byt
0
Váš nákup
0
×
 x 

0

baner ajax

Kombinovaný hlásič požiaru a CO FireAngel SCB10

NOVINKA! Kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) od spoločnosti FireAngel SCB10 s optickým (fotoelektrickým) senzorom detekcie požiaru a elektrochemickým senzorom detekcie CO, napájaný lítiovou batériou (zabudovanou, nemeniteľnou) s možnosťou napájať zariadenie až po dobu 10 rokov a 3-ročnou zárukou.
50,00 €
47,50 €
Celkom za položky bez DPH: 47,50 €
Popis

data

FireAngel SCB10 - kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) s 10-ročnou životnosťou a vstavanou lítiovou batériou


Kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) FireAngel je určený na zistenie požiaru, dymu a smrteľného nebezpečenstva v podobe oxidu uhoľnatého (CO) v jednom zariadení, ponúkajúci dvojitú ochranu pre maximálny komfort a bezpečie.

Hlásič je vybavený dvoma senzormi - optickým (fotoelektrickým) senzorom pre detekciu požiaru a elektrochemickým senzorom detekcie oxidu uhoľnatého (CO). O napájanie hlásiča sa po celú dobu jeho 10-ročnej životnosti stará vstavaná lítiová batéria (zabudovaná, nemeniteľná) s možnosťou napájať zariadenie až po dobu 10 rokov a 3-ročnou zárukou, ktorá sa automaticky aktivuje po umiestnení hlásiče do montážnej konzoly.

Schválenie
FireAngel SCB10 - Kombinovaný hlásič je nezávisle testovaný ako vyhovujúci všetkým európskym štandardom samozrejmosťou je ako certifikát CE, norme EN50291-1: 2010 + A1: 2012 (elektrické zariadenia na detekciu oxidu uhoľnatého v obytných priestoroch) tak schválenie podľa ČSN, EN 14604: 2005 + A1: 2008 (autonómne hlásiče dymu) a CPR. Určený pre montáže do novostavieb podľa vyhlášky 23/2008 Zb. Vyhláška o technických podmienkach požiarnej ochrany stavieb.

Inštalácia
Vďaka jednoduchej inštalácii, jednoduchej údržbe, vysokej spoľahlivosti a bezúdržbovému batériovému napájaniu je vhodný pre použitie vo všetkých domácnostiach. Batériové napájanie umožňuje umiestnenie zariadení v optimálnej pozícii. Súčasťou zariadenia je montážna konzola navrhnutá pre upevnenie zariadenia na strop alebo stenu.
Okrem detekcie požiaru a oxidu uhoľnatého disponuje kombinovaný hlásič FireAngel SCB10 celým radom pokročilých funkcií.

Multifunkčné tlačidlo
Slúži jednak na overenie funkčnosti vnútorných obvodov hlásiča, integrovanej sirény a batérií, ale aj v rámci funkcie Smart Silence k dočasnému stíšeniu hlásiča napr. v prípade falošného požiarneho poplachu.

Funkcia Sleep Easy
Umožňuje opakovane stíšiť signalizáciu vybitej batérie na dobu až 9 hodín, najmä ak dôjde k tejto signalizácii v nočných hodinách.

Nebezpečný oxid uhoľnatý
Je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je uhlie, ropa, zemný plyn, LPG, drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotly, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.
Medzi časté príznaky otravy CO patria bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov - tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky. Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektormi oxidu uhoľnatého.

Hlavné funkcie:

Napájanie pomocou zabudovanej lítiovej batérie po dobu 10 rokov
2 hlásiče v 1 kompaktne riešenom zariadení
• Elektrochemická technológia FireAngel pre detekciu CO
• Fotoelektrická (optická) technológia FireAngel pre detekciu dymu
• Smart Silence - možnosť dočasného stíšenia hlásiča pri falošnom poplachu
• Sleep Easy - možnosť opakovaného stíšenia signalizácie vybitej batérie na dobu 9 hodín
• Hlasná 85dB siréna a červená LED dióda pre akustickú a optickú signalizáciu
• Veľké multifunkčné testovacie tlačidlo
• Navrhnutý v súlade s normou ČSN EN50291-1: 2010 + A1: 2012
• Navrhnutý v súlade s normou ČSN, EN 14604: 2005 + A1: 2008
• Signalizácia poruchy a vybitej batérie
10-ročná životnosť
3-ročná záruka vrátane batérie
• Jednoduchá inštalácia a údržba

Technická špecifikácia:

Napájanie: 3V DC, vstavaná lítiová batéria
Senzor: Optická meracia komora + Elektrochemický senzor
Akustická signalizácia: Vstavaná 85 dB siréna (vo vzdialenosti 1 m)
Montáž: Na strop / stenu
Prevádzková teplota: 0 ° C do + 40 ° C
Prevádzková vlhkosť: 30 až 93% relatívnej vlhkosti, nekondenzujúca
Skladovacia teplota: -20 ° C do + 50 ° C
Skladovacia vlhkosť: 10 až 95% relatívnej vlhkosti, nekondenzujúca
Materiál: ABS, UL94 VO samozhášavý
Certifikácia: BS EN14604: 2005
Hmotnosť: 200 g
Rozmery: 134 x 40 mm
Záruka: 3 roky (vrátane batérie)

Viac informácií nájdete na http://www.fireangel.cz/

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

Oxid uhoľnatý - fakty

Oxid uhoľnatý je smrteľný, bezfarebný jedovatý plyn bez zápachu. Vzniká neúplným spaľovaním rôznych palív, vrátane uhlia, dreva, dreveného uhlia, oleja, petroleja, propánu či zemného plynu. Zariadenia poháňané spaľovacími motormi...

Detektor CO alebo detektor CO2?

Pokúsime sa vysvetliť rozdiel medzi použitím detektorov CO a CO2. Rozdiel medzi CO - oxidom uhoľnatým a CO2 - oxidom uhličitým. Informácie o týchto dvoch plynoch sú pre niektorých zákazníkov a užívateľov detektorov plynov často zmätené a mätúce.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

×

ajax alarm bezpecnybyt

Alarm Ajax StarterKit

Set vyhodnocovacej ústredne bezdrôtového GSM / IP alarmu - čierny. Ajax StarterKit tvorí jadro zabezpečovacieho systému Ajax. Ajax StarterKit predstavuje profesionálne riešenie ochrany života a majetku.

329,07 €

DETAIL TOVARU KÚP TERAZ!


TOP