Detektor CO - detekce úniku plynu, CO2, hlásič plynuDetektor CO - detekce úniku plynu, CO2, hlásič plynu

Detektor CO Kidde 7DCO + Testovací plyn Detectagas

53,94 €
55,04 €
Cena / COM_VIRTUEMART_UNIT_SYMBOL_:
Tovar na sklade

PLU tovaru: S-7DCO-DETECTAGAS

Výrobca: Kidde
SET Detektor CO Kidde 7DCO + Testovací plyn Detectagas - VÝHODNÝ SET ZA JEDNOTNÚ CENU!

Detektor oxidu uhoľnatého - meracie zariadenie - Model Kidde 7DCO


data

Nové hi-tech riešenie s kategórie meracích zariadení oxidu uhoľnatého s prvým elektrochemickým senzorom druhé generácie a de-ionizovaným vodným elektrolytom, ktorý vykonáva testovanie každú sekundu na smrteľné nebezpečenstvo v podobe oxidu uhoľnatého (CO) s LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň koncentrácie v monitorovanom priestore. Indikácie sú zobrazené v rozmedzí 0 až 999PPM *.

Prvý detektor CO s konformnou vrstvou nanowax chrániaci elektroniku zariadení aj vo veľmi vlhkých prostrediach.

Zariadenie je tak vhodné pre umiestnenie, alebo inštaláciu napríklad do kúpeľní s karmou, plynovým kotlom, kotolní a podobne.

Zariadenie vykonáva opakované meranie každú sekundu. Prekročenie maximálnej úrovne CO je opticky indikované (červenou LED diódou) a akustickým alarmom (hlasno pulzujúcim o sile signálu 85 dB).

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého je vybavené tlačidlami Test / Reset, ktoré sú schopné overiť správné fungovanie zariadenia a Peak / Level, ktoré slúžia na zobrazenie najvyššej nameranej úrovne CO zistené od okamihu resetu pamäte zariadenia. Stav senzora, batérií a vnútorných obvodov je monitorovaný systémom automatického ovládacieho zariadenia efektívnosti. V prípade zistenia závady, sa na LCD displeji zobrazí informácia zodpovedajúca zistenej závady a spustí sa bezpečnostný signál. Integrované napájacie batérie umožňujú umiestnenie zariadenia v optimálnej pozícii a tiež poskytujú ochranu pre prípad výpadku prúdu v sieti. Vďaka špeciálnej konštrukcii zariadenia je možné ho umiestniť nielen na stenu v miestnosti ale, aj na rovné povrchy, ako napríklad na nočný stolík.

Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je uhlie, ropa, zemný plyn, LPG, uhlie a drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotly, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.

Medzi časté príznaky otravy CO sú bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov - tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky. Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektory oxidu uhoľnatého.

Výhody zariadenia

Elektrochemická Technológia Kidde - senzory druhej generácie - s de-ionizovaným vodným elektrolytom, ktorý vykonáva testovanie každú sekundu
Vrstva nanowax chrániaci elektroniku zariadenia proti vlhkosti
LCD displej s maximálnym rozmedzí m 999 PPM
O 100% dlhšiu životnosť v porovnaní so staršími modelmi
Dva krát menšie veľkosti, než tomu bolo u starších modelov
Hlasitý alarm signalizácia o sile 85dB
Funkcia Test / Reset - overovanie správneho fungovania zariadenia
Funkcia Peak / Level - najvyššia nameraná úroveň CO v pamäti
Batériové napájanie
Inštalácia na stenu, alebo na plochý povrch
Signalizácia konca životnosti zariadenia
Nízke náklady na prevádzku, malé rozmery a hmotnosť
Jednoduchá montáž a manipulácia
Nadčasový a moderný design
10 rokov záruka

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého má certifikát potvrdzujúci zhodu s požiadavkami slovenskej technickej normy STN-EN 50291: 2010 pre domáce detektory oxidu uhoľnatého. Súlad s touto normou bol potvrdený nezávislým výskumným laboratóriom British Standard Institute (BSI).

* pre koncentrácie v rozsahu 0 - 30 PPM je označenie "0".

Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Elektrochemická technológie KIDDE - patent, patrí medzi najpresnejšie technológie na svete.
Zdroj: DC, tri 1,5 V alkalické batérie typu AA (sú súčasťou balenia)
Spôsob montáže: Na stenu (skrutky sú súčasťou balenia) alebo na rovný povrch.
Prekročenie prípustnej koncentrácie CO: Akustický alarm 85 dB a vizuálny (červená LED dióda), údaj na LCD paneli o zistenej koncentrácii.
Oznámenie konca životnosti: Informácie "End" na LCD paneli, dve pípnutia a dve červené LED diódy blikajú počas 30 sekúnd.
Indikácia nízkeho stavu batérie: Správa "Lb" na paneli LCD, sprevádzaná pípnutím spolu s indikáciou červenej a zelenej LED diódy.
Indikácia na LCD paneli: Súčasná úroveň koncentrácie CO v rozmedzí 0 až 999 PPM * "Lb" - vybitá batéria, "Err" - porucha jednotky. "End" - oznámenie o konci životnosti
Funkcia Test / Reset: Tlačidlo kontroly, údržby zariadenia. Po jeho stlačení riadiaca jednotka vykonáva test zariadenia.
Funkcia Peak / Level: Tlačidlo pre vyvolanie najvyššej nameranej koncentrácie CO uložené do pamäte prístroja v rozmedzí 11 - 999PPM. Pri stlačení tlačidla sa zobrazí najvyššia úroveň CO zistená v okamihu resetu pamäte zariadenia.
Pracovná teplota: 0 ° C - +40 ° C
Prevádzková vlhkosť: 10% - 95% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúca
Skladovacie podmienky: Teplota: -10 ° C - +60 ° C Vlhkosť: 5% - 95% RH
Rozmery: 118 x 70 x 40 mm
Hmotnosť s batériami: 0.160 kg
Schválenie: STN-EN50291: 2010 časť 1 domácnosti a časť 2 (lode a prívesy)
Známky: CE
Záruka: 10 rokov

Testovacia sada Detectagas

Otestujte si svoje detektory CO pomocou nášho kalibrovaného plynu oxidu uhoľnatého a patentovanej testovacej súpravy.

K dispozícii je vám 520 ml stlačeného plynu v plechovke.

Jednoduché použitie
Celkovo bezpečný
Test senzora
Kompletné komponenty testovacie sady pre test vo viečku plechovky
Testuje všetky CO detektory podľa BS EN 50291 a UL 2034
Overené CO-Awareness, charitatívne organizácie pomáhajúce obetiam
Kalibrovaný testovací plyn
Pre 7 testov

Pomocou veľmi jednoduchého testu môžete overiť senzor všetkých modelov detektorov CO (oxidu uhoľnatého), podľa noriem BS EN 50291 alebo UL 2034. Koncentrácia kalibračného plynu CO je na určitej úrovni, ktorá ho robí úplne bezpečným na testovanie.

Na rozdiel od hlásičov požiaru a dymu, detektor CO nespúšťa okamžitý poplach. Patentovaná testovacia maska sa používa k tomu, aby sa udržala konštantná úroveň plynu a ten spustil alarm detektora. Maska umožňuje zabezpečiť účinné množstvo kalibračného plynu oxidu uhoľnatého v okolí senzora počas procesu testovania.

Maska je vybavená otvorom pre prísun skúšobného plynu. Prístupový otvor kadiaľ bude do masky vpustený testovací plyn je jasne znázornený šípkou. Skúšobný plyn, je do masky vstrekovaný prostredníctvom predlžovacej trubičky pripojené na aerosolový rozprašovač plechovky. Senzor detektora CO je podrobený správnemu testu len vtedy, ak je skúšobný plyn Detectagas vstrekovaný po dobu piatich sekúnd otvorom v maske a potom riadne utesnený priloženým samolepiacim uzáverom. Do šiestich minút (obyčajne to býva okolo dvoch minút) mal by sa rozoznieť alarm detektora CO, čo znamená, že senzor prístroja funguje správne. Po dokončení úspešného testu mal by byť jeho výsledok presne zaznamenaný na skúšobný štítok a ten nalepený na zadnú stranu detektora. CO detektory majú zvyčajne životnosť asi 5 rokov a práve z tohto dôvodu tento test nariaďuje legislatíva vo Veľkej Británii a USA vykonávať najmenej raz za 3-6 mesiacov. Ak ste si aj vy kúpili detektor CO, za účelom toho aby ochránil životy Vás a Vašich najbližších, tiež vám odporúčame dodržiavať vyššie uvedený interval pre testovanie vášho detektora CO.

Štandardné pokyny výrobcu týkajúce sa testovania detektora by mali byť aj naďalej dodržiavané. Ak sa nespustí zvukový alarm detektora CO po tom, čo bol testovaný Detectagasem, budete musieť čo najskôr nainštalovať nový detektor s funkčným senzorom.

• Vo Veľkej Británii je nainštalovaných okolo 14 miliónov detektorov CO.
• Životnosť senzora i detektora CO sa pohybuje okolo piatich rokov.
• Teoreticky sedem miliónov detektorov inštalovaných vo Veľkej Británii je starších ako päť rokov.
• Testovacie tlačidlo na detektore CO netestuje senzor na oxid uhoľnatý ani nepotvrdí, že kontaminovaný vzduch prestúpil k senzoru cez otvory krytu.
• Ak je stlačené testovacie tlačidlo na detektore CO s chybným senzorom, ale s funkčnými batériami, spustí sa alarm, a zdá sa, že pracuje, ale nezabezpečuje Vám ochranu pred otravou CO.

Povinná inštalácia detektorov CO na základe platnej legislatívy prebehla v USA o päť rokov skôr ako vo Veľkej Británii. V súčasnej dobe existuje v USA 100 miliónov inštalovaných detektorov CO. Viac ako polovica z nich sú staršie ako 5 rokov a ich senzory teda potenciálne detekujú CO.

V novembri 2007, bol v USA iniciovaný požiadavok na otestovanie detektorov CO externým zdrojom kalibrovaného skúšobného plynu. Ešte toho istého roku bola prijatá norma NFPA 720 jednej z popredných amerických normalizačných skúšobní National Fire Protection Agent (NFPA), na základe ktorej, je jediný možný spôsob testovania detektorov CO prostredníctvom použitia externého zdroja kalibrovaného testovacieho plynu.