Eshop používa cookies
Táto webová stránka používa súbory cookies na zabezpečenie svojho správneho fungovania. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas.
×

Zavolajte nám (421) 0949 12 90 92

Bezpečný byt
0
Váš nákup
0
×
 x 

0

baner ajax

Hlásič požiaru a dymu FirstAlert HA300CE

Hlásič požiaru a dymu, vzájomne propojitelných. Tepelný hlásič požiaru a dymu model HA300CE patrí do novej generácie radu domácich bezpečnostných produktov anglického lídra medzi výrobcami bezpečnostných produktov spoločnosti FirstAlert.
26,74 €
Celkom za položky bez DPH: 26,74 €
Tovar na dopyt
Popis

Hlásič požiaru a dymu - Model FirstAlert HA300CE - tepelný, vzájomne prepájajú

Tepelný hlásič požiaru a dymu model HA300CE patrí do novej generácie radu domácich bezpečnostných produktov anglického lídra medzi výrobcami bezpečnostných produktov spoločnosti FirstAlert. Model HA300CE prichádza s novinkou využívajúci k detekcii termistorový tepelný senzor pre presnosť, spoľahlivosť a stabilitu pri detekcii začínajúceho požiaru. Batériovo napájaný hlásič požiaru s možnosťou vzájomného prepojenia až 12 jednotiek modelov HA300CE.

Chytré utíšenie hlásiče

Hlásič požiaru je vybavený testovacím tlačidlom TEST pre kontrolu správneho fungovania zariadenia a funkcií "Chytré utíšenie hlásiče™" pre prechodné umlčanie požiarneho hlásiča pre prípad planého alarmu. Stlačením tlačidla spôsobí okamžitú deaktiváciu alarmu, na dobu asi 10 minút, zníženie citlivosti obvodov a vypnutie akustickej signalizácie hlásiče. Tlačidlo "Chytré utíšenie hlásiče" používajte iba vtedy, ak poznáte príčinu aktivácie hlásiča (napr. falošný alarm, ktorý bol zapríčinený teplom). Po cca 10 minútach od deaktivácie hlásiča sa tento úplne automaticky resetuje do pôvodného nastavenia pre monitorovanie nebezpečenstva požiaru.

Jedná sa o tepelný hlásič požiaru určený na nepretržité monitorovanie nárastu teploty. Hlásič s termistorovým tepelným čidlom, ktoré sa ideálne hodia pre kotolne, kuchyne, práčovne a garáže, kde prach, výpary a vlhkosť môžu u optických hlásičov spôsobiť falošné poplachy. V prípade detekcie vysokého nárastu tepla sa automaticky spustí akustický signál 85 dB, zariadenie signalizuje alarm aj opticky (indikáciou červenej LED diódy).

Používané technológie

U domácich hlásičov požiaru a dymu sa používajú tradične 3 druhy senzorov:

OPTICKÉ HLÁSIČE sú účinnejšie pre detekciu pomalého horenia, kedy môže dochádzať k niekoľkým hodinovému tlenia, než sa rozhorí plamene. IONIZAČNÝ HLÁSIČE požiaru sú všeobecne účinnejšie pre detekciu rýchlo horiacich ohňov, ktoré sa rýchlo šíria a pohlcujú horľavé materiály. TEPELNÉ HLÁSIČE sa spúšťa, keď teplota v miestnosti dosiahne nastavenú hodnotu (obvykle 56 °C). Tieto hlásiče sú obvykle používané v miestach, kde nie sú vhodné ostatné typy hlásičov.

Hlásič má vstavaný automatický riadiaci systém monitorujúci výkonnosť, medzi ostatnými súčasťami zariadenia ako je senzor, napájací batérie či vnútorné obvody. V prípade zistenia poruchy alebo nízkeho napätia batérie toto zariadenie oznámi ako akusticky, tak vizuálne.

Aspoň jeden hlásič požiaru by mal byť nainštalovaný na každom poschodí domu, pred každým priestorom vyhradeným pre spanie alebo v bezprostrednom okolí spální. Funkčné hlásič požiaru zaisťuje okamžité varovanie pred dymom alebo požiarom v dome a zdvojnásobuje tak šancu na prežitie požiaru všetkých osôb v dome.

Odporúčané umiestnenie hlásiča požiaru: v blízkosti kuchyne, do obývacej izby, jedálne, spálne, chodby, kotolne, pivnice, pôdy, podkrovie, pre miestnosti a do priestorov s vysokými stropmi alebo všade tam, kde predpokladáte obmedzený prístup k hlásičmi.

Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Termistorové tepelná technológia snímania.

Zdroj: DC 9V PP3 - alkalická batéria, (batéria je súčasťou balenia).

Vzájomne prepojiteľný: Prepojenie až 12 jednotiek modelov HA300CE.

Spôsob montáže: Na strop (skrutky sú súčasťou balenia).

Signalizácia požiaru: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dióda).

Funkcia Test:

Funkcia kontroly a údržby zariadení, po jeho stlačení riadiaca jednotka vykonáva test.

Funkcia Chytré utíšenie hlásiče: Funkcia pre prechodné umlčanie požiarneho hlásiča pre prípad planého alarmu.

Prevádzková vlhkosť: 10% - 95% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúci.

Rozmery: priemer 105 mm, výška 55 mm

Hmotnosť: 127g vrátane batérie

Známky: CE Záruka: 5 rokov

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

Oxid uhoľnatý - fakty

Oxid uhoľnatý je smrteľný, bezfarebný jedovatý plyn bez zápachu. Vzniká neúplným spaľovaním rôznych palív, vrátane uhlia, dreva, dreveného uhlia, oleja, petroleja, propánu či zemného plynu. Zariadenia poháňané spaľovacími motormi...

Detektor CO alebo detektor CO2?

Pokúsime sa vysvetliť rozdiel medzi použitím detektorov CO a CO2. Rozdiel medzi CO - oxidom uhoľnatým a CO2 - oxidom uhličitým. Informácie o týchto dvoch plynoch sú pre niektorých zákazníkov a užívateľov detektorov plynov často zmätené a mätúce.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

×

ajax alarm bezpecnybyt

Alarm Ajax StarterKit

Set vyhodnocovacej ústredne bezdrôtového GSM / IP alarmu - čierny. Ajax StarterKit tvorí jadro zabezpečovacieho systému Ajax. Ajax StarterKit predstavuje profesionálne riešenie ochrany života a majetku.

329,07 €

DETAIL TOVARU KÚP TERAZ!


TOP