Eshop používa cookies
Táto webová stránka používa súbory cookies na zabezpečenie svojho správneho fungovania. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas.
×

Zavolajte nám (421) 0949 12 90 92

Bezpečný byt
0
Váš nákup
0
×
 x 

0

baner ajax

Testovacia sada Detectagas 520

Otestujte si svoje detektory CO pomocou nášho kalibrovaného plynu oxidu uhoľnatého a patentovanej testovacej súpravy.
18,99 €
Celkom za položky bez DPH: 18,99 €
Popis

Popis produktu

Testovacia sada Detectagas

Otestujte si svoje detektory CO pomocou nášho kalibrovaného plynu, simulujúce oxid uhoľnatý a patentované testovacie súpravy.

K dispozícii je vám 400 ml (na 11 testov) stlačeného plynu v plechovke.

 • Jednoduché použitie
 • Celkovo bezpečný
 • Test senzora
 • Kompletné komponenty testovacie sady pre test vo viečku plechovky
 • Testuje všetky CO detektory podľa BS / STN / EN 50291 a UL 2034
 • Overené CO-Awareness, charitatívne organizácie pomáhajúce obetiam
 • Kalibrovaný testovací plyn
 • Novo pre 11 testov

Pomocou veľmi jednoduchého testu môžete overiť senzor všetkých modelov detektorov CO (oxidu uhoľnatého), podľa noriem BS / STN / EN 50291 alebo UL 2034. Koncentrácia kalibračného plynu CO je na určitej úrovni, ktorá ho robí úplne bezpečným na testovanie.

Na rozdiel od hlásičov požiaru a dymu, detektory CO nespúšťa okamžitý poplach. Patentovaná testovacie maska sa používa na to, aby udržala konštantná úroveň plynu a ten spustil poplach detektora. Maska umožňuje zaistiť účinné množstvo kalibračného plynu oxidu uhoľnatého v okolí senzora počas procesu testovania.

Maska je vybavená otvorom pre prísun skúšobného plynu. Prístupový otvor kadiaľ bude do masky vpustený testovací plyn je jasne znázornený šípkou. Skúšobný plyn, je do masky vstrekovaný prostredníctvom predlžovací trubičky pripojené na rozprašovač plechovky. Senzor detektora CO je podrobený správnemu testu len vtedy, ak sa skúšobná plyn Detectagas vstrekovaný po dobu dvoch a troch sekúnd otvorom v maske a potom riadne utesnený priloženým samolepiacim uzáverom. Do troch minút by sa mal rozoznieť poplach detektora CO, čo znamená, že senzor prístroja funguje správne. Po dokončení úspešného testu by mal byť jeho výsledok presne zaznamenaný na skúšobnú štítok a ten nalepený na zadnú stranu detektora.

Väčšina senzorov oxidu uhoľnatého má nepredvídateľnú dobu životnosti a to je tiež dôvodom prečo legislatíva napríklad Veľkej Británii alebo USA nariaďuje tento test vykonávať najmenej raz za 6-12 mesiacov.

Ak ste si aj vy kúpili detektor CO, za účelom toho aby ochránil životy vás a vašich najbližších, odporúčame vám dodržiavať vyššie uvedený interval pre testovanie vášho detektora CO.

Štandardné pokyny výrobcu týkajúce sa testovania detektora by mali byť aj naďalej dodržiavané. Ak sa nerozezněl poplach detektora CO po tom, čo bol testovaný plynom Detectagas, budete musieť čo najskôr nainštalovať nový detektor s funkčným senzorom.

 • Vo Veľkej Británii je nainštalovaných okolo 14 miliónov detektorov CO.
 • Životnosť senzora i detektora CO sa pohybuje okolo piatich rokov.
 • Teoreticky sedem miliónov detektorov inštalovaných vo Veľkej Británii je starších ako päť rokov.
 • Testovacie tlačidlo na detektore CO netestuje senzor na oxid uhoľnatý ani nepotvrdí, že kontaminovaný vzduch prostoupil k senzoru pres otvory krytu.
 • Ak je stlačené testovacie tlačidlo na detektore CO s chybným senzorom, ale s funkčnými batériami, spustí sa poplach, a zdá sa, že zariadenie pracuje správne. Súčasne sa tak ale stáva rovnako nebezpečným, pretože už vám nie je ochranou pred otravou CO.

Povinná inštalácia detektorov CO na základe platnej legislatívy prebehla v USA o päť rokov skôr než vo Veľkej Británii. V súčasnej dobe existuje v USA 100 miliónov inštalovaných detektorov CO. Viac ako polovica z nich sú staršie ako 5 rokov a ich senzory teda potenciálne nedetekujú CO.

V novembri 2007, bol v USA iniciovaný požiadavku na otestovanie detektorov CO externým zdrojom kalibrovaného skúšobného plynov. Ešte toho istého roku bola prijatá norma NFPA 720 jednej z popredných amerických normalizačných skúšobní National Fire Protection Agent (NFPA), na základe ktorej, je jediný možný spôsob testovania detektorov CO prostredníctvom použitia externého zdroja kalibrovaného testovacieho plynu.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

Oxid uhoľnatý - fakty

Oxid uhoľnatý je smrteľný, bezfarebný jedovatý plyn bez zápachu. Vzniká neúplným spaľovaním rôznych palív, vrátane uhlia, dreva, dreveného uhlia, oleja, petroleja, propánu či zemného plynu. Zariadenia poháňané spaľovacími motormi...

Detektor CO alebo detektor CO2?

Pokúsime sa vysvetliť rozdiel medzi použitím detektorov CO a CO2. Rozdiel medzi CO - oxidom uhoľnatým a CO2 - oxidom uhličitým. Informácie o týchto dvoch plynoch sú pre niektorých zákazníkov a užívateľov detektorov plynov často zmätené a mätúce.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

×

ajax alarm bezpecnybyt

Alarm Ajax StarterKit

Set vyhodnocovacej ústredne bezdrôtového GSM / IP alarmu - čierny. Ajax StarterKit tvorí jadro zabezpečovacieho systému Ajax. Ajax StarterKit predstavuje profesionálne riešenie ochrany života a majetku.

329,07 €

DETAIL TOVARU KÚP TERAZ!


TOP