Eshop používa cookies
Táto webová stránka používa súbory cookies na zabezpečenie svojho správneho fungovania. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas.
×

Zavolajte nám (421) 0949 12 90 92

Bezpečný byt
0
Váš nákup
0
×
 x 

0

baner ajax

Túto príručku si pred inštaláciou zariadení dôkladne preštudujte a uschovajte pre budúcu potrebu v mieste inštalačné.

CO Flat ceiling 01Montáž dymoveho hlásiča na strop

Pri inštalácii dymového hlásiča požiaru na strop ho umiestnite vo vzdialenosti minimálne 300 mm od okolitých stien a predmetov (napr. Luster). Ak je to možné, umiestnite hlásič doprostred miestnosti.

Ak sú na strope prekážky (napr. Trámy), umiestnite hlásič minimálne vo vzdialenosti dvojnásobku výšky prekážky. Ak je napríklad trám vysoký 150 mm, hlásič nainštalujte vo vzdialenosti minimálne 300 mm od neho. Ak je výška trámu vyššia ako 10% celkovej výšky stropu, je trám považovaný za múr, tzn. hlásič by mal byť nainštalovaný na oboch stranách trámu vo vzdialenosti podľa vyššie uvedeného výpočtu.

Dymové hlásiče požiaru pri inštalácii na stenu

Pri inštalačné dymového hlásiča požiaru na stenu ho umiestnite tak, aby horná hrana hlásiče bola vo vzdialenosti v rozmedzí 150 až 300 mm od stropu a bočná hrana vo vzdialenosti minimálne 300 mm.

Diagram CO

Montáž hlásiča CO pri inštalácii na strop

  
 

Montáž hlásiča CO pri inštalácii na stenu

Hlásič oxidu uhoľnatého pri inštalácii na strop umiestnite rovnako ako hlásiče požiaru minimálne vo vzdialenosti 300 mm od prekážok (napr. Luster) a vo vzdialenosti 1 až 3 m od potencionálneho zdroja CO (spotrebič palív).    Ak inštalujte hlásič oxidu uhoľnatého na stenu, umiestnite ho vo vzdialenosti 1 až 3 m od potencionálneho zdroja CO (spotrebiča palív). Inštalačná výška by mala byť minimálne vo vzdialenosti 150 mm od stropu, aby bola v okolí hlásiča zaistená dostatočná cirkulácia vzduchu. Rovnako ako pri inštalácii na strop dodržte vzdialenosť od okolitých objektov a múrov minimálne 300 mm. 
CO Flat ceiling 01    CO Flat ceiling 01 

 

Hlásiče CO v priestore bez potencionálneho zdroja oxidu uhoľnatého

Pri inštalácii hlásiča CO v priestore, kde sa nenachádza potenciálny zdroj CO a je určený pre spanie, prípadne v ňom používatelia trávia najviac času (napríklad spálňa, obývacia izba), umiestnite hlásič vo výške zodpovedajúcej výške dýchacej zóny spiace, resp. sediacej osoby.

 

 

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

Oxid uhoľnatý - fakty

Oxid uhoľnatý je smrteľný, bezfarebný jedovatý plyn bez zápachu. Vzniká neúplným spaľovaním rôznych palív, vrátane uhlia, dreva, dreveného uhlia, oleja, petroleja, propánu či zemného plynu. Zariadenia poháňané spaľovacími motormi...

Detektor CO alebo detektor CO2?

Pokúsime sa vysvetliť rozdiel medzi použitím detektorov CO a CO2. Rozdiel medzi CO - oxidom uhoľnatým a CO2 - oxidom uhličitým. Informácie o týchto dvoch plynoch sú pre niektorých zákazníkov a užívateľov detektorov plynov často zmätené a mätúce.

Zabezpečovací systém Ajax

Ochráňte Vašich blízkych a majetok zabezpečovacím systémom Ajax! Jeweller - žiadne drôty, žiadne starosti. Ochrana proti vlámaniu. Ochrana proti požiaru a CO. Ochrana proti zaplaveniu. Video dohľadový systém.

×

ajax alarm bezpecnybyt

Alarm Ajax StarterKit

Set vyhodnocovacej ústredne bezdrôtového GSM / IP alarmu - čierny. Ajax StarterKit tvorí jadro zabezpečovacieho systému Ajax. Ajax StarterKit predstavuje profesionálne riešenie ochrany života a majetku.

329,07 €

DETAIL TOVARU KÚP TERAZ!


TOP