detektor co SC05detektor co SC05

Detektor CO a dymu FirstAlert SCO5

58,55 €
61,63 €
Tovar na dopyt

PLU tovaru: SCO5

Ďalší tovar od výrobcu First Alert
Kombinácia detektora oxidu uhoľnatého a detektora dymu 2 v 1

Kombinácia detektora CO a detektora dymu 2 v 1

Spoločnosť FirstAlert ako svetový líder medzi výrobcami bezpečnostných produktov pre domácnosť prichádza s novinkou vysoko výkonného multifunkčného hlásiča. FirstAlert SCO5 je vynikajúca dvoj - kombinácia najnovšej technológie optických hlásičov s rozšírením o elektrochemický senzor na detekciu oxidu uhoľnatého (CO).
Detektor je určený na ochranu domácností pred požiarom vrátane nehôd palivo spaľujúcich spotrebičov, pri ktorých dôjde k intoxikácii CO a ohrozenia života a zdravia nebezpečným tichým zabijakom. Prístroj má oddelené senzory na detekciu dymu a CO; dva nezávisle pracujúce zabezpečovacie systémy umiestnené v jednom puzdre.
Optický senzor (fotoelektrický), určený na nepretržité monitorovanie ovzdušia na prítomnosť dymu a ohňa. Elektrochemický senzor na neustále monitorovanie a detekciu zvýšenej koncentrácie CO v prostredí.
V prípade detekcie požiaru alebo oxidu uhoľnatého spustí jednotka automaticky akustický alarm o sile 85 dB, pričom zariadenie signalizuje alarm aj opticky (indikáciou červenej LED diódy).

Chytré utíšenie hlásiča

Hlásič požiaru je vybavený testovacím tlačidlom TEST pre kontrolu správneho fungovania zariadenia a funkcie "Chytré utíšenie hlásiča" pre jeho prechodné umlčanie v prípade planého poplachu. Stlačením tlačidla TEST sa spôsobí okamžitá deaktivácia požiarneho alarmu, na dobu 15 minút a alarmu CO na dobu 4 minút, so znížením citlivosti obvodov a vypnutím akustickej signalizácie. Tlačidlo "Chytré utíšenie hlásiča" používajte iba vtedy, ak poznáte príčinu aktivácie hlásiča (napr. pri varení alebo vyprážaní). Po uplynutí niektorého z vyššie uvedených intervalov od deaktivácie hlásiča sa tento hlásič úplne automaticky resetuje do pôvodného nastavenia pre monitorovanie nebezpečenstva.

Vstavaný automatický riadiaci systém monitoruje výkonnosť, medzi ostatnými súčasťami zariadenia, senzory, batériami a vnútornými obvodmi. V prípade zistenia závady alebo nízkeho napätia batérií toto zariadenie oznámi akusticky i vizuálne.

Detektor je vybavený systémom, ktorý bráni, aby bol inštalovaný do konzoly bez batérií. Špeciálny zámok umožňuje ochranu proti náhodnej demontáži prístroja prostredníctvom či už detí alebo tretích osôb. Batériová prevádzka umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu a zabezpečuje správnu funkciu detektora bez ohľadu na napätie (napr. pri výpadku prúdu).

Odporúčané umiestnenie hlásiča požiaru: v blízkosti kuchyne, do obývacej izby, jedálne, spálne, chodby, kotolne, pivnice, pôdy, podkrovia a všade tam, kde sú používané potenciálne zdroje intoxikácie oxidom uhoľnatým, krby, používané elektrické zariadenia, ako sú elektrické alebo plynové ohrievače, kotly, agregáty, karmy, atď.

Technické parametre výrobku

Hlásič požiaru - optoelektronická technológia snímania

Detektor oxidu uhoľnatého (CO) - Elektrochemická technológia.

Zdroj: DC, dve 1,5 V alkalické batérie typu AA (sú súčasťou balenia).

Spôsob montáže: Na stenu alebo strop (skrutky sú súčasťou balenia).

Prekročenie prípustnej koncentrácie CO: Akustický alarm 85 dB (siréna: 4 pípnutia, pauza, 4 pípnutia, pauza)

Vizuálna indikácia signálka CO LED: bliká ČERVENO

V prípade požiaru: Akustický alarm 85 dB (siréna: 3 pípnutia, pauza, 3 pípnutia, pauza) Vizuálne indikácia signálka dymu LED: bliká na ČERVENO

Indikácia nízkeho stavu batérie: Siréna pípa približne raz za minútu.

Funkcia Test: Tlačidlo kontroly, údržby zariadenia. Po jeho stlačení riadiaca jednotka vykonáva test zariadenia.

Funkcia Chytré utíšenie hlásiča: Funkcia pre prechodné umlčanie hlásiča pre prípad planého alarmu.

Pracovná teplota: +4 ° C - +38 ° C

Prevádzková vlhkosť: 10% - 95% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúca.

Skladovacie podmienky: Teplota: -20 ° C - +60 ° C Vlhkosť: 5% - 95% RH

Rozmery: priemer: 120 mm, výška - 50 mm

Hmotnosť s batériami: 225g s batériami

Schválenie: UL217, UL2034

Známky: CE

Záruka: 5 rokov