Kombinované zariadenia pre zistenie požiaru, dymu a smrteľného nebezpečenstva v podobe oxidu uhoľnatého (CO) v jednom zariadení, ponúkajúce dvojitú ochranu pre maximálny komfort bezpečia.

DETEKTOR PLYNU A DYMU V JEDNOM ZARIADENÍ

Kombinované zariadenia pre zistenie požiaru, dymu a smrteľného nebezpečenstva v podobe oxidu uhoľnatého (CO) v jednom zariadení, ponúkajúce dvojitú ochranu pre maximálny komfort bezpečia.
Stav senzorov, batérie a vnútorných obvodov je monitorovaný systémom automatického ovládacieho zariadenia účinnosti. V prípade zistenia poruchy vydá hlásič jedno pípnutie v pravidelne sa opakujúcim intervale 30 sekúnd na znamenie, že poruchu. Batériové napájanie umožňuje umiestnenie zariadení v optimálnej pozícii.

Kombinované hlásiče požiaru a úniku plynu sú vybavené multifunkčným tlačidlom Test / Reset / Hush, ktoré je schopné:

a) overovanie správneho fungovania zariadenia,
b) slúži na vyvolanie udalosti týkajúce sa dymu alebo najvyššej nameranej úrovne CO zistené od okamihu, resetu pamäte zariadenia,
c) umožňuje dočasnú deaktiváciu obvodov hlásiče po dobu približne 10 minút.

 

fireangel SCB10

FireAngel SCB10 - kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) s 10-ročnou životnosťou a vstavanou lítiovou batériou


Kombinovaný hlásič požiaru a oxidu uhoľnatého (CO) FireAngel je určený na zistenie požiaru, dymu a smrteľného nebezpečenstva v podobe oxidu uhoľnatého (CO) v jednom zariadení, ponúkajúci dvojitú ochranu pre maximálny komfort a bezpečie.

Hlásič je vybavený dvoma senzormi - optickým (fotoelektrickým) senzorom pre detekciu požiaru a elektrochemickým senzorom detekcie oxidu uhoľnatého (CO). O napájanie hlásiča sa po celú dobu jeho 10-ročnej životnosti stará vstavaná lítiová batéria (zabudovaná, nemeniteľná) s možnosťou napájať zariadenie až po dobu 10 rokov a 3-ročnou zárukou, ktorá sa automaticky aktivuje po umiestnení hlásiče do montážnej konzoly.

Schválenie
FireAngel SCB10 - Kombinovaný hlásič je nezávisle testovaný ako vyhovujúci všetkým európskym štandardom samozrejmosťou je ako certifikát CE, norme EN50291-1: 2010 + A1: 2012 (elektrické zariadenia na detekciu oxidu uhoľnatého v obytných priestoroch) tak schválenie podľa ČSN, EN 14604: 2005 + A1: 2008 (autonómne hlásiče dymu) a CPR. Určený pre montáže do novostavieb podľa vyhlášky 23/2008 Zb. Vyhláška o technických podmienkach požiarnej ochrany stavieb.

Inštalácia
Vďaka jednoduchej inštalácii, jednoduchej údržbe, vysokej spoľahlivosti a bezúdržbovému batériovému napájaniu je vhodný pre použitie vo všetkých domácnostiach. Batériové napájanie umožňuje umiestnenie zariadení v optimálnej pozícii. Súčasťou zariadenia je montážna konzola navrhnutá pre upevnenie zariadenia na strop alebo stenu.
Okrem detekcie požiaru a oxidu uhoľnatého disponuje kombinovaný hlásič FireAngel SCB10 celým radom pokročilých funkcií.

Multifunkčné tlačidlo
Slúži jednak na overenie funkčnosti vnútorných obvodov hlásiča, integrovanej sirény a batérií, ale aj v rámci funkcie Smart Silence k dočasnému stíšeniu hlásiča napr. v prípade falošného požiarneho poplachu.

Funkcia Sleep Easy
Umožňuje opakovane stíšiť signalizáciu vybitej batérie na dobu až 9 hodín, najmä ak dôjde k tejto signalizácii v nočných hodinách.

Nebezpečný oxid uhoľnatý
Je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je uhlie, ropa, zemný plyn, LPG, drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotly, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.
Medzi časté príznaky otravy CO patria bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov - tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky. Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektormi oxidu uhoľnatého.

Hlavné funkcie:

Napájanie pomocou zabudovanej lítiovej batérie po dobu 10 rokov
2 hlásiče v 1 kompaktne riešenom zariadení
• Elektrochemická technológia FireAngel pre detekciu CO
• Fotoelektrická (optická) technológia FireAngel pre detekciu dymu
• Smart Silence - možnosť dočasného stíšenia hlásiča pri falošnom poplachu
• Sleep Easy - možnosť opakovaného stíšenia signalizácie vybitej batérie na dobu 9 hodín
• Hlasná 85dB siréna a červená LED dióda pre akustickú a optickú signalizáciu
• Veľké multifunkčné testovacie tlačidlo
• Navrhnutý v súlade s normou ČSN EN50291-1: 2010 + A1: 2012
• Navrhnutý v súlade s normou ČSN, EN 14604: 2005 + A1: 2008
• Signalizácia poruchy a vybitej batérie
10-ročná životnosť
3-ročná záruka vrátane batérie
• Jednoduchá inštalácia a údržba

Technická špecifikácia:

Napájanie: 3V DC, vstavaná lítiová batéria
Senzor: Optická meracia komora + Elektrochemický senzor
Akustická signalizácia: Vstavaná 85 dB siréna (vo vzdialenosti 1 m)
Montáž: Na strop / stenu
Prevádzková teplota: 0 ° C do + 40 ° C
Prevádzková vlhkosť: 30 až 93% relatívnej vlhkosti, nekondenzujúca
Skladovacia teplota: -20 ° C do + 50 ° C
Skladovacia vlhkosť: 10 až 95% relatívnej vlhkosti, nekondenzujúca
Materiál: ABS, UL94 VO samozhášavý
Certifikácia: BS EN14604: 2005
Hmotnosť: 200 g
Rozmery: 134 x 40 mm
Záruka: 3 roky (vrátane batérie)

Viac informácií nájdete na http://www.fireangel.cz