detektor co Kidde 10llcodetektor co Kidde 10llco

Detektor CO Kidde 10LLCO, nanowax

49,71 €
52,33 €
Tovar na dopyt

PLU tovaru: KIDDE-10LLCO

Ďalší tovar od výrobcu Kidde
Detektor CO s elektrochemickým senzorom, de-ionizovaným vodným elektrolytom. Detektor vykonáva testovanie každú sekundu na smrteľné nebezpečenstvo v podobe oxidu uhoľnatého (CO). Je odolný proti vlhkosti. Neuveriteľná záruka 10 rokov!


data    navod
 

Detektor oxidu uhoľnatého - Model Kidde 10LLCO

Nové hi-tech riešenie z kategórie detekcie a úniku oxidu uhoľnatého s prvým elektrochemickým senzorom druhej generácie, de-ionizovaným vodným elektrolytom, ktorý vykonáva testovanie každú sekundu na smrteľné nebezpečenstvo v podobe oxidu uhoľnatého (CO) s integrovaným lítiovým napájacím zdrojom presahujúcim 10 ročnú prevádzku zariadenia a zárukou 10 rokov ako na zariadenie, tak na batériový lítiový napájací zdroj.
Druhá generácia detektora CO s konformnou vrstvou Nanowax chrániacou elektroniku zariadenia aj vo veľmi vlhkých prostrediach.
Zariadenie je tak vhodné pre umiestnenie alebo inštaláciu napríklad do kúpeľní s karmou, plynovým kotlom, kotolní a podobne.
Zariadenie vykonáva opakované meranie každú sekundu. Prekročenie maximálnej úrovne CO je opticky indikované (červenou LED diódou) a akustickým alarmom (hlasno pulzujúcim o sile signálu 85 dB).
Detektor oxidu uhoľnatého je vybavený tlačidlom Test / Reset, ktoré je schopné overovania správneho fungovania zariadenia.

Novou funkciou tohto najnovšieho detektoru CO z produkcie výrobcu Kidde je LED indikátor, ktorý v prípade poruchy alebo nízkej kapacity batériového zdroja žlto bliká a tak pre upresnenie rozširuje existujúcu LED indikáciu sprevádzanú varovným akustickým signálom. Súčasťou je aj špeciálny zámok, ktorého cieľom je zabrániť odstráneniu zariadenia inštalovaného na stenu deťmi alebo nepovolanými osobami.
Batériové napájanie umožňuje umiestnenie zariadenia v optimálnej pozícii. Vďaka špeciálnej konštrukcii zariadenia nie je vyžadovaná pevná inštalácia na stenu, ale je možné ho voľne umiestniť (postaviť) na rovné povrchy, ako napríklad na nočný stolík, poličku, odstavnú plochu atď.
Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je ropa, zemný plyn, LPG, uhlie a drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotly, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.
Medzi časté príznaky otravy CO patria bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov - tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky. Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektormi oxidu uhoľnatého.

Výhody zariadenia

 • Elektrochemická technológia Kidde - senzory druhej generácie - s de-ionizovaným vodným elektrolytom, ktorý vykonáva testovanie každú sekundu
 • Vrstva nanowax chrániaca elektroniku zariadenia proti vlhkosti
 • Integrovaný lítiový napájací zdroj presahujúci 10 ročnú prevádzku zariadenia
 • O 100% dlhšia životnosť v porovnaní so staršími modelmi
 • Dva krát menšej veľkosti, ako tomu bolo pri starších modeloch
 • Rozšírenie LED signalizácie o žltý LED indikátor
 • Hlasný alarm signalizácie o sile 85dB
 • Funkcia Test / Reset - overovanie správneho fungovania zariadenia
 • Batériové napájanie prostredníctvom integrovaného lítiového zdroja
 • Inštalácia na stenu, alebo na plochý povrch
 • Signalizácia konca životnosti zariadenia
 • Nízke náklady na prevádzku, malé rozmery a hmotnosť
 • Jednoduchá montáž a manipulácia
 • Nadčasový a moderný dizajn
 • 10 rokov záruka na zariadenie aj napájací zdroj

Detektor oxidu uhoľnatého má certifikát potvrdzujúci zhodu s požiadavkami slovenskej technickej normy STN EN 50291: 2010 pre domáce detektory oxidu uhoľnatého. Súlad s touto normou bol potvrdený nezávislým výskumným laboratóriom British Standard Institute (BSI).
* pre koncentrácie v rozsahu 0 - 30 PPM je označenie "0".

Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Elektrochemická technológia Kidde - patent, patrí medzi najpresnejšie technológie na svete.
Zdroj: DC, integrovaný lítiový napájací zdroj
Spôsob montáže: Na stenu (skrutky sú súčasťou balenia) alebo na rovný povrch.

Signalizácia
Prekročenie prípustnej koncentrácie CO: Akustický alarm 85 dB 4 krátke pípnutia sprevádzané vizuálnou LED indikáciou červenej LED diódy.
Oznámenie konca životnosti: Dve pípnutia každých 30 sekúnd, dve bliknutia červenej LED každých 30 sekúnd.
Indikácia nízkeho stavu batérie: Pípnutím každých 60 sekúnd spolu s indikáciou žltej LED diódy opakovane preblikávajúcou každú sekundu.
Funkcia Test / Reset: Tlačidlo kontroly, údržby zariadenia. Po jeho stlačení riadiaca jednotka vykonáva test zariadenia.
Pracovná teplota: 0 °C - +40 °C
Prevádzková vlhkosť: 10% - 95% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúca.
Skladovacie podmienky: Teplota: -10 ° C - +60 ° C Vlhkosť: až 90% RH
Rozmery: 118 x 70 x 40 mm
Hmotnosť: 0.155 kg
Schválenie: STN-EN50291: 2010
Známky: CE
Záruka: 10 rokov na zariadenie aj DC, integrovaný lítiový napájací zdroj