10Y29_BASIC10Y29_BASIC

Hlásič požiaru a dymu Kidde 10Y29 Basic

18,23 €
19,19 €
Tovar na sklade

PLU tovaru: KIDDE-10Y29BASIC

Ďalší tovar od výrobcu Kidde Limited
Optický detektor Kidde 10Y29 Basic (fotoelektrický) napájaný lítiovou batériou (zabudovanou, nemeniteľnou) garantujúcou napájanie zariadenia po dobu 10 rokov. Krycia vrstva NANOWAX chrániaca elektroniku zariadenia proti vlhkosti. Záruka 5 rokov.

data navod

Optický detektor (fotoelektrický) napájaný lítiovou batériou (zabudovanou, nemeniteľnou) garantujúcou napájanie zariadenia po dobu 10 rokov.

Zariadenie bolo navrhnuté v malom kompaktnom a modernom designu disponujúce funkciou HUSH pre dočasné utíšenie hlásiča v prípade falošného poplachu. Hlásič je určený na nepretržité monitorovanie ovzdušia na prítomnosť dymu a ohňa s možnosťou umiestnenia v blízkosti kuchyne alebo kúpeľne.

V prípade požiaru sa automaticky spustí akustický signál 85 dB, pričom zariadenie signalizuje poplach aj opticky (indikáciou červenej LED signálky). Hlásič požiaru je tiež vybavený testovacím tlačidlom TEST pre kontrolu správneho fungovania zariadenia.

Stlačením tlačidla Hush dôjde k okamžitej deaktivácii poplachu na dobu asi 10 minút, zníženiu citlivosti obvodov a vypnutiu akustickej signalizácie hlásiča. Po cca 10 minútach od deaktivácie hlásiča sa tento úplne automaticky resetuje do pôvodného nastavenia pre monitorovanie nebezpečenstva požiaru.

Na sklonku svojej životnosti (po uplynutí 10 rokov) Vás zariadenie automaticky upozorní na to, že je potrebné ho nahradiť.

Hlásič požiaru je vybavený špeciálnym zámkom na ochranu proti náhodnej demontáži prístroja prostredníctvom či už detí alebo tretích osôb.

Batériová prevádzka umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu a zabezpečuje riadne fungovanie hlásiča po dobu 10 rokov od aktivácie. K aktivácii napájacej batérie dôjde po prvom umiestnení hlásiča do montážneho držiaka.

Schválenie

Kidde 10Y29 využíva moderné fotoelektrické (optické) technológie snímania a je nezávisle testovaný ako vyhovujúci všetkým európskym štandardom. Samozrejmosťou je ako certifikát CE, tak schválenie podľa ČSN, EN 14604: 2005 a CPD. Určený pre montáže do novostavieb podľa vyhlášky 23/2008 Zb. Vyhláška o technických podmienkach požiarnej ochrany stavieb.

Aspoň jeden hlásič požiaru by mal byť nainštalovaný na každom poschodí domu, pred každým priestorom vyhradeným na spanie alebo v bezprostrednom okolí spální.

Funkčný hlásič požiaru zaisťuje okamžité varovanie pred dymom alebo požiarom v dome a zdvojnásobuje tak šancu na prežitie požiaru všetkých osôb v dome.

Existuje mnoho rôznych typov hlásičov požiaru s rôznymi funkciami pre ich jednoduché ovládanie. Kidde odporúča inštaláciu ionizačného aj fotoelektrického hlásiča pre zaistenie maximálnej detekcie rôznych typov požiaru, ktoré môžu vo vašej domácnosti vzniknúť.
Technológia detekcie požiaru

Pri domácich hlásičoch požiaru a dymu sa používajú tradične 3 druhy senzorov:

OPTICKÉ HLÁSIČE sú účinnejšie na detekciu pomalého horenia, kedy môže dochádzať k niekoľkohodinovému tleniu, než sa rozhoria plamene.

IONIZAČNÉ TYPY hlásičov požiaru sú všeobecne účinnejšie na detekciu rýchlo horiacich ohňov, ktoré sa rýchlo šíria a pohlcujú horľavé materiály.

TEPELNÉ HLÁSIČE sa spúšťajú, keď teplota v miestnosti dosiahne nastavenú hodnotu (obvykle 56 °C). Tieto hlásiče sú obvykle používané v miestach, kde nie sú vhodné ostatné typy hlásičov.

Odporúčané umiestnenie hlásiča požiaru: v blízkosti kuchyne, do obývacej izby, jedálne, spálne, chodby, kotolne, pivnice, pôdy, podkrovia, do miestnosti a priestorov s vysokými stropmi alebo všade tam, kde predpokladáte obmedzený prístup k hlásiču.

 

Výhody zariadenia

Malé a kompaktné zariadenie
Fotoelektrická (optická) technológia Kidde na detekciu dymu
Vstavaná lítiová batéria - nie je nutná výmena napájacích batérií po celú dobu životnosti zariadenia.
Hlasný alarm signalizácie o sile 85dB
Funkcie Test
Funkcie Hush
Batériové napájanie na dobu 10 rokov
Inštalácia na stenu alebo strop
Signalizácia konca životnosti zariadenia
Nízke náklady na prevádzku, malé rozmery a hmotnosť
Jednoduchá montáž a manipulácia
Nadčasový a moderný design
5 rokov záruka na zariadenie vrátane napájacej batérie


Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Optická (fotoelektrická) technológia snímania.
Zdroj: 3V DC, jedna lítiová batéria (integrovaná).
Krycia vrstva NANOWAX chrániaca elektroniku zariadenia proti vlhkosti.
Spôsob montáže: Na strop či stenu (skrutky sú súčasťou balenia).
Signalizácia
Požiar: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dióda).
Funkcia Test: Funkcia kontroly a údržby zariadenia, po jeho stlačení riadiaca jednotka vykonáva test.
Funkcia Hush: Funkcia na prechodné umlčanie požiarneho hlásiča pre prípad planého poplachu.
Signalizácia konca životnosti: Akustická aj optická indikácia po dobu 30 dní pred uplynutím 10 rokov od aktivácie napájania
Pracovná teplota: 0 °C až + 40 °C
Prevádzková vlhkosť: Až 93% relatívnej vlhkosti (RH)
Rozmery: priemer 104 mm, výška 42 mm (s montážnym držiakom)
Hmotnosť s batériami: 0,20 kg
Schválenie: ČSN-EN 14604: 2006P / EN14604: 2005 / VDS Q
Známky: CE 086-CPD-535595
Záruka: 5 rokov (na zariadenie i batériu)